Hore
Otváracie hodiny

Otváracie hodiny centra
Otváracie hodiny OC Galéria Martin

Obchody
Po – Ne : 8:00 – 20:00

Billa a dm drogeria
Po – So : 7:00 – 20:00, Ne 8:00 – 20:00

Reštauračne prevádzky
Po – Pia : od – 10:00, So – Ne od – 12:00

Klikni na „Viac“ kde nájdeš viac info

VIAC
Ako sa k nám dostať

OC Galéria Martin je dostupné autom, mestskou hromadnou dopravou, bicyklom aj peši.

Pešo
podchodom z Francisciho ulice, ďalej z ulice Daxnerova a z Námestia SNP.

Auto
OC Galéria Martin ponúka svojim návštevníkom bezplatné parkovanie na 2.  poschodí s prístupom z križovatky ulíc Mudroňova a Daxnerova

Pešo

podchodom z Francisciho ulice, ďalej z ulice Daxnerova a z Námestia SNP.

MHD zastávky

NEMOCNICA: 07, 10, 11, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 31, 33, 34, 40, 41, 42, 44, 50, 51, 55, 56, 62
HOTEL TURIEC: 07, 10, 11, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 31, 33, 34, 40, 41, 44, 50, 51, 52, 55, 56, 62

Vlak

8 minút pešo z vlakovej stanice Martin

VIAC
P Parkovanie

Auto

OC Galéria Martin ponúka svojim návštevníkom bezplatné parkovanie na 2.  poschodí s prístupom z križovatky ulíc Mudroňova a Daxnerova

Parkovisko je od 1.4.2018 spoplatnené

Automaty na platbu parkovacích lístkov nájdete pri vstupoch z parkoviska (eskalátory, výťahy) do OC Galéria Martin

Sadzobník parkoviska

Prvé dve hodiny:Zdarma
Každá ďalšia načatá hodina:1,50€

 

Bicykel

Cyklisti môžu svoje bicykle zaparkovať v stojanoch pri hlavnom vchode z Námestia SNP.

Nabíjacia stanica

Na parkovisku OC Galéria Martin sa nachádza nabíjacia stanica pre elektromobily prístupná v čase 7:00 – 21:00

Mapa obchodného centra

FESTIVAL MEDIKOV


V MARTINE VZNIKOL NAJVÄČŠÍ CHARITATÍVNY FESTIVAL NA SLOVENSKU 

Medici chcú pomáhať ešte predtým, ako sa stanú lekármi, preto začali pred siedmimi rokmi organizovať Martinský beh medikov. Každý rok zlepšovali toto podujatie, pridávali sprievodný program a aktivity až vznikol Festival medikov s podnázvom ŽI A NECHAJ ŽIŤ.  
 
Každoročne celý výťažok venujú na inú kliniku v Univerzitnej nemocnici Martin, výťažok z tohto ročníku poputuje na Kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. ,, Sme radi, že tento rok prišiel rad na túto kliniku. Zo všetkých kliník, ktorým sme zatiaľ pomohli si myslím, že táto to potrebuje najviac´´ hovorí Pavol Vigláš, hlavný organizátor. Za 6 ročníkov kúpili z výťažkov prístroje a vybavenie v hodnote vyše  23000 €, z toho 12000€ minulý rok venovali na detskú psychiatriu. ,, Minulý rok sa nám podarilo vyzbierať rekordný počet peňazí, napriek tomu, že sa festival uskutočnil posledný víkend pre lockdownom, zúčastnilo sa ho cez 3000 ľudí ´´ doplnil Vigláš.  
 
Aký program budete môcť už v septembri v Martine zažiť počas Festivalu medikov ŽI A NECHAJ ŽIŤ?  

6. Martinský beh medikov V sobotu 17. septembra sa budete môcť postaviť na štart už šiesteho ročníka najväčšieho behu medikov na Slovensku. Trať dlhá cca 5 km bude pripravená pre profesionálnych aj rekreačných bežcov, dokonca si ju účastníci môžu aj odkráčať. Dôležitá je hlavná myšlienka, a to pomoc tým najkrehkejším pacientom. Pripravené sú tiež detské behy od 10:00, hlavný beh má štart o 11:00. Každý bežec dostane štartovné číslo s čipom, ktoré bude slúžiť tiež ako tombolový lístok. Pre účastníkov behu aj širokú verejnosť bude pripravený sprievodný program. Okrem občerstvenia vo Streetfoode, či kolotočov pre deti budú tiež pripravené workshopy o sexuálnom zdraví, budete si môcť odmerať tlak či zmerať cukor, odmerať plochosť nohy či odmerať zrak v stánku Uvea mediklinik.  

Dátum: sobota, 17. septembra 2022  


Miesto: Amfiko Martin  
Charitatívne koncerty  Na martinskom amfitáetri sa budú konať 2 dni charitatívne koncerty, každý deň pre inú cieľovú skupinu. V piatok si na svoje prídu milovníci rapu, hip-hopu a elektronickej hudby. Vystúpia: DMS, SAMEY, PORSCHE BOY, YAEL, LUCAS HELY, RISHIKE, MARCO ALESK a Djs: CHANGING FACES, SEPARATIK, NERKHA, CUNER, MATTHEW PI a hostia z Islandu: EVA MEY a DOCTOR VICTOR.  
V sobotu si na svoje prídu milovníci popu, rocku a balkánskych hitov. Pri západe slnka si budete môcť učiť balkánske rytmy v podaní dvojice MALALATA. Následne budete môcť najväčšie hity kapiel Billy Barman, Hex a Heľenine Oči. O afterparty sa postarajú DJs: GOMBO a MINCO.  

Dátum: piatok a sobota, 17. a 18. septembra 2022  
Miesto: Amfiko Martin 

 

Výstava obrazov a grafík V obchodnom centre Galéria bude prebiehať výstava fotiek z Kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM, kam tento rok pôjde výťažok. Rovnako budú vystavené aj práce žiakov zo Súkromnej školy umeleckého priemyslu Martin a grafiky od autorov Spoznaj Turiec a rapera Smart-a, člena skupiny DMS, ktorá vystúpia v piatok na Amfiku. Každú vystavenú prácu budú môcť záujemci ohodnotiť a na konci týždňa, kedy sa aukcia skončí, každý kus umenia poputuje záujemcovi, ktorý je ochotný za dané dielo zaplatiť najviac. Vyzbierané peniažky sa pripoja k výťažku z celého festivalu.  


Dátum: od pondelka 12. septembra do piatka 24. septembra 2022,   
Miesto: Obchodné centrum Galéria Martin  

 
Streetfood Amfiko Ku kvalitnému festivalu patrí aj kvalitné jedlo a skvelé nápoje. Okrem jedla a nápojov podávaných počas Martinského behu medikov a koncertných večerov, bude celú sobotu 17. septembra otvorený amfiteáter pre širokú verejnosť. Okrem rôznorodého jedla v 10 stánkoch si budete môcť v areáli amfiteátra užiť aj Lanový part Segoland, kolotoče a atrakcie pre deti.  Vstup bude úplne zdarma. Dátum: sobota 17. septembra 2022   
Miesto: Amfiteáter Martin 

Stand-Up Silné reči V Martine sa budete môcť v jedinečných priestoroch Aula Magna Jesseniovej lekárskej fakutly celú hodinu vkuse smiať na najlepšom Stand-Upe na Slovensku! Naživo budete počuť: Jakub Gulík, Jakub Zitron Ťapák, a Martin Hatala 


Dátum: utorok, 20. septembra 2022   
Miesto: Aula Magna, JLF UK Martin 

 

 

Ladies Comedy Komediálna show Didiany a Lujzy, v ktorej účinkujú úspešné ženy so zmyslom pre humor a schopnosťou rozdávať ho. Show plná humoru prináša aj hostí, ktorí sú korením každovečernej atmosféry – muža z prostredia standupu – úspešného herca Števa Martinoviča a speváčku Mirku Miškechovú. , ktorá dopĺňa dvojhodinový program. 
Dátum: štvrtok, 22. septembra 2022   
Miesto: Aula Magna, JLF UK Martin 

 
Kvapka krvi spojená s ochutnávkou vín Každý semester medici organizujú kvapku krvi na vysokoškolskom internáte. V takzvanom ,,Veľkom klube´´ sa znova bude môcť darovať tá najvzácnejšia tekutina, ktorú tak veľmi často potrebujú deti ležiace na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. Aj preto bude prvá kvapka krvi v novom akademickom roku organizovaná práve v rámci Festivalu medikov ŽI A NECHAJ ŽIŤ. Aby toho nebolo málo, pre každého darcu je pripravená ochutnávka vín od nášho partnera: Víno Masaryk a Sommelier Vínotéka.  
Dátum: streda, 21. septembra 2022   
Miesto: Veľký klub, Vysokoškolský internát, L. Novomeského 25, Martin 


Kolotoče pred Amfikom sú novinkou nášho festivalu. Prinesú radosť nielen deťom, ale aj dospelým. Kolotoče budú dostupné počas prvého festivalového týždňa a budú prístupné počas ďalších podujatí na a pred Amfikom. Súčasťou kolotočov budú aj stánky s pouličným osvetlením a ďalší sprievodný program ako maskoty a hry pre deti.
Dátum: 12.9 – 18.9. 2022


Chcete podporiť Kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny ale nemôžete sa záčastniť festivalu? Môžete tiež poslať ľubovoľný príspevok na TRANSPARENTNÝ ÚČET, z ktorého všetky finančné prostriedky poputujú na kliniku.      IBAN: SK7783300000002502201880

    

Všetky informácie nájdete na: https://linktr.ee/festivalmedikov