Hore
Otváracie hodiny

Otváracie hodiny centra
Otváracie hodiny OC Galéria Martin

Obchody
Po – Ne : 8:00 – 20:00

Billa a dm drogeria
Po – So : 7:00 – 20:00, Ne 8:00 – 20:00

Reštauračne prevádzky
Po – Pia : od – 10:00, So – Ne od – 12:00

Klikni na „Viac“ kde nájdeš viac info

VIAC
Ako sa k nám dostať

OC Galéria Martin je dostupné autom, mestskou hromadnou dopravou, bicyklom aj peši.

Pešo
podchodom z Francisciho ulice, ďalej z ulice Daxnerova a z Námestia SNP.

Auto
OC Galéria Martin ponúka svojim návštevníkom bezplatné parkovanie na 2.  poschodí s prístupom z križovatky ulíc Mudroňova a Daxnerova

Pešo

podchodom z Francisciho ulice, ďalej z ulice Daxnerova a z Námestia SNP.

MHD zastávky

NEMOCNICA: 07, 10, 11, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 31, 33, 34, 40, 41, 42, 44, 50, 51, 55, 56, 62
HOTEL TURIEC: 07, 10, 11, 12, 15, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 31, 33, 34, 40, 41, 44, 50, 51, 52, 55, 56, 62

Vlak

8 minút pešo z vlakovej stanice Martin

VIAC
P Parkovanie

Auto

OC Galéria Martin ponúka svojim návštevníkom bezplatné parkovanie na 2.  poschodí s prístupom z križovatky ulíc Mudroňova a Daxnerova

Parkovisko je od 1.4.2018 spoplatnené

Automaty na platbu parkovacích lístkov nájdete pri vstupoch z parkoviska (eskalátory, výťahy) do OC Galéria Martin

Sadzobník parkoviska

Prvé dve hodiny:Zdarma
Každá ďalšia načatá hodina:1,50€

 

Bicykel

Cyklisti môžu svoje bicykle zaparkovať v stojanoch pri hlavnom vchode z Námestia SNP.

Nabíjacia stanica

Na parkovisku OC Galéria Martin sa nachádza nabíjacia stanica pre elektromobily prístupná v čase 7:00 – 21:00

Mapa obchodného centra

Farby pre rozjasnenie chladných dní

Aké odtiene práve hýbu svetom? Aké farby sú vhodné na to, aby sa do nich oplatilo investovať, lebo nie sú len hitom jednej sezóny?


Ak ste sa posledné dva roky zamerali na delikátne béžové, sivé a iné neutrálne odtiene, nezúfajte, naďalej zostanú cool a budú sa nosiť vždy. Pestré farby sú tu, aby ich doplnili, povzniesli šatník na novú úroveň – sú odpoveďou na zložité časy a fungujú v nich ako poslovia optimizmu. Majú moc preniesť dobrú náladu zo šatníka do nášho každodenného života. Rozjasňujú dni nám aj ľuďom okolo.

Ružová – odtieň HOT PINK

Historicky sa ružová ukázala ako jedna z najkontroverznejších farieb celého spektra. Má moc vzbudiť intenzívne emócie, je atraktívna a fascinuje ľudstvo celé storočia. Shocking pink, teda šokujúcu ružovú spopularizovala zosnulá talianska návrhárka Elsa Schiaparelli, ktorá z nej v roku 1937 urobila niečo ako svoj podpis, jej modely vďaka nej vynikli oproti strohým paletám konkurencie.

Aj keď v minulosti sa spájala skôr s mužmi na vysokých spoločenských postoch, dnes sa dizajnéri zhodujú, že ružová je symbolom ženskej sily, kreativity a individuality. Tieto kúsky majú často široké využitie. Ružové oversized sako prinesie dobrú energiu do kancelárie aj na obed s priateľmi.

Hot pink ružová farba - OC Galéria Martin
Inšpirujte sa na prehliadkových mólach, nakupujte u nás. 1. Valentino, 2. Lindex, 3. New Yorker, 4. New Yorker, 5. Pandora, predáva Klenoty Trend, 6. Lara Bags, 7. Gino Rossi, predáva CCC, 8. H&M

Zelená – odtieň KELLY GREEN

Ide o intenzívnu, čistú zelenú, ktorá je farbou obnovy, prírody a energie. Módny svet eviduje Kelly zelenú ako mikrotrend od roku 2020, odvtedy naberá na popularite a je aktuálna aj pre rok 2022. Veľkú zásluhu má na tom bývalý kreatívny riaditeľ módneho domu Bottega Veneta – Daniel Lee. Návrhár predstavil odtieň s kolekciou jar 2021 v období prísnych protipandemických opatrní. Pre svoju živosť a hravosť sa stala okamžite hitom, čo naznačuje túžbu ľudí po optimizme a šťastí, ktorú v náročných časoch máme. Či už ide o doplnky alebo celkový outfit, s týmto odtieňom zelenej sa nedá nič pokaziť.

Kelly Green zelená farba - OC Galéria Martin
1. Victoria Beckham, 2. Chloé, predáva Fann, 3. New Yorker, 4. Ozeta, 5. s.Oliver, predáva Robel, 6. Lindex

ŽLTÁ – odtieň NEON YELLOW

Reflexne žltá nie je farba, po ktorej by sme bežne siahali. Spája sa možno skôr so športovým oblečením, no dizajnéri nám ju aktuálne predstavili v novej polohe – na vysoko elegantých kúskoch. Obzvlášť pútavo pôsob na monochromatických lookoch. No ak patríte k menej odvážnym milovníkom béžovej estetiky, úžasne vyzerá ako doplnkový akcent v kombinácii s ťavou, tmavohnedou alebo takzvaným odtieňom ovseného mlieka.

Neon Yellow žltá farba - OC Galéria Martin
1. Christian Dior, 2. New Yorker, 3. Ozeta, 4. Ozeta, 5. Lara Bags, 6. Lasocki, predáva CCC, 7. YSL, predáva Fann

Modrá – odtieň BLUETIFUL

Pre množstvo ľudí je modrá obľúbenou farbou. Je na nej niečo magické… Najzaujímavejšie je, že v prírode ju takmer nenájdete. Motýle, chrobáky, alebo naše oči sa síce javia ako modré, ale podľa vedcov ide v skutočnosti len o odraz svetla, ktorý vytvára dojem modrej farby. Od staroveku sa všetko modré považovalo za vzácne a drahé. Žiarivý odtieň modrej farby, ktorý dostal meno Bluetiful, sa dobre kombinuje, aj keď momentálne ho návrhári nechali vyniknúť najmä popri bielej, čiernej či odtieňoch béžovej a hnedej. Kúsky v tomto elektrizujúcom odtieni predstavujú dobrú investíciu, pretože jeho obľúbenosť podľa prognóz ešte porastie.

Bluetiful modrá farba - OC Galéria Martin
1. Richard Malone, 2. Lindex, 3. New Yorker, 4. Lindex, 5. H&M, 6. Evolution Group, predáva Klenoty Trend, 7. Badura, predáva CCC

Farba roka – VERY PERI

Najteplejší a pocitovo najšťastnejší odtieň modrej – taká je farba roka 2022 známa aj ako Very Peri. Kým v predchádzajúcich rokoch sa farba roka vyberala spomedzi existujúcich farieb vzorkovníka americkej spoločnosti Pantone, táto vznikla ako celkom nový odtieň, namiešaný tak, aby odrážal súčasné dianie a nové vízie sveta. Vo farbe Very Peri má modrá znamenať vernosť a stálosť, kým červená symbolizuje energiu a vzrušenie. Vo vzájomnom spojení vyjadrujú temperamentný, radostný postoj a dynamickú prítomnosť. Very Peri je neopozeraný odtieň, takže je ľahké sledovať, ako sa jej darí prenikať do našich šatníkov a interiérov.

Very Peri fialová farba OC Galéria Martin
Inšpirujte sa na prehliadkových mólach, nakupujte u nás. 1. Bottega Veneta, 2. H&M, 3. Zlatokov, 4. Ozeta, 5. Jenny Fairy, predáva CCC, 6. Lindex

Pre OC Galéria pripravila Jana Bíziková.